Konference expertní skupiny pro kybernetickou kriminalitu při UNODC

14. dubna 2017

Zástupce C4e se zúčastnil konference otevřené mezistátní expertní skupiny UNODC zaměřené na kybernetickou kriminalitu, která byla zorganizována v prostorách OSN ve Vídni.

Václav Stupka jako člen akademické delegace se do aktivt expertní skupiny zapojuje už třetím rokem. Původním záměrem skupiny bylo vypracovat komparativní studii o kyberkriminalitě, v současné době se však zaměřuje především na diskusi o mechanismech spolupráce při stáhání kybernetické kriminality a možnostech vytvoření nového instrumentu mezinárodního práva pro harmonizací trestních předpisů v oblasti kyberkriminality nebo vzorové právní úpravy.

V rámci konference byly ze strany C4e rovněž distribuovány informace o aktivitách centra, o projektu LIVE_FOR a jeho výstupech a o možnosti využítí Evropského vyšetřovacího příkazu k přeshraničnímu zajišťování elektronických důkazů.

Více informací o konferenci je k dispozici zde: https://www.unodc.org/unodc/en/organized-crime/open-ended-intergovernmental-expert-group-to-conduct-a-comprehensive-study-of-the-problem-of-cybercrime.html

Autor

Sdílení článku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info