Projekt Národního centra kompetence pro kyberbezpečnost podán

31. května 2018

C4e podalo ve spolupráci se svými partnery návrh projektu na vybudování Národního centra kompetence pro kyberbezpečnost (www.nc3.cz) do výzvy k podání projektu Technologické agentury ČR.

Partnery projektu jsou tři výzkumné instituce - Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v Brně a CESNET a sedm partnerů z aplikační sféry - společnosti CAMEA, PRK partners, AXENTA, Unicorn systems, Flowmon Networks and UNIS and sdružení Industry Cluster 4.0.

Vznik je odpovědí na silnou poptávku po prakticky uplatnitelných produktech a řešeních pro zajištění kybernetické bezpečnosti kritických a nekritických informačních infrastruktur. Centrum sdružuje špičková výzkumná pracoviště a zástupce průmyslu dlouhodobě působící v oblasti kybernetické bezpečnosti, za účelem realizace kolaborativního výzkumu a vývoje technických řešení v kybernetické bezpečnosti na úrovni hardware a software a mechanismů certifikace bezpečnostních vlastností technologických produktů. Ve spolupráci s průmyslovými partnery pak centrum bude usilovat o uplatnění vyvinutých řešení na stále rostoucím trhu kybernetické bezpečnosti. Tím bude posílen význam českého průmyslu a výzkumu na evropské i světové úrovni.

Autor

Sdílení článku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info